picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Letterpress

Letterpress

Cześć. Ostatnio obiło mi się o uszy, iż wydrukowane materiały można nawet uszlachetnić. Używa się do tego ponoć lakier UV. Macie jakieś doświadczenia z lakierowaniem?

joasia

Posty: 13

 
Dla mnie wizytówki kaszerowane zawsze kojarzyły się z wyższą sferą. Pierwszą tego typu wizytówkę dostałem w stolicy, gdy byłem w cenionym biurze nieruchomości. Aktualnie korzystają z nich najróżniejsze firmy i nie jest to żadnym nietaktem, wręcz przeciwnie, budzi pozytywne wrażenia wśród klientów.

Kowalski

Posty: 20

 
Co ciekawe lakier UV możesz zastosować także na wybrane elementy wydruku. Zrobiłem tak ostatnio na ulotkach, lakierując tylko i wyłącznie logotyp naszej firmy i adres naszej strony – efekt super.

Polaczek90

Posty: 18

 
Nie da się ukryć, iż letterpress żąda od nas sporej wiedzy. A o tej metodzie niewiele informacji w sieci. Na szczęście natknąłem się na stronę http://letterpress.wiescizinternetu.info.pl, gdzie odszukałem wiele cennych wskazówek.

Anno Domini

Posty: 21

 
Nieprawdą jest, że lakier UV używa się tylko i wyłącznie do zabezpieczenia gotowego druku. Ja stosuję go, żeby uzyskać lepszy efekt wydruku. Jego użycie zakładam już podczas przygotowywania grafiki.

codePerformance

Posty: 13

 
Kiedy pierwszy raz usłyszałem o uszlachetnianiu druku, to nieco sceptycznie podchodziłem do tego zagadnienia. Obawiałem się bowiem, że poprzez takie działanie mogę uszkodzić wydrukowany materiał. Odważyłem się jednak i użyłem lakier UV. Efekt mnie przekonał.

Pyszności2

Posty: 19

 
Z żoną metodą letterpress przygotowaliśmy nasze zaproszenia ślubne. Wyglądały naprawdę bombowo. Wybraliśmy dodatkowo grubszy papier, aby wydruk wykonać dwustronnie i zdziwienie było przeogromne. Tak spodobała nam się tam metoda, że zrobiliśmy nią plakat na ścianę.

karamba1995

Posty: 16

 
Ja bardzo cenię swoich klientów, a poza tym kieruję się mottem, że jak cię widzą, tak cię piszą. Dlatego do własnej firmy zamawiam tylko i wyłącznie wizytówki kaszerowane. Kontrahenci już na sam widok nieco grubszego kartonika są zdziwieni, a o to przecież nam chodzi. Oprócz tego są trwalsze od zwyczajnych.

Wiśniak45

Posty: 10