picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Arduino mega, sprawdzony sklep?

Arduino mega, sprawdzony sklep?

Hej.

Dziś jestem na etapie poszukiwania najlepszego wyświetlacza, który będzie funkcjonował jako Arduino LCD. Macie jakieś doświadczenie w zakresie dokonywania podobnego wyboru?

Dzięki z góry za rady.

Dziadek

Posty: 5

 
Nie wydaje mi się, abyście byli rozczarowani, gdy dokonacie zakupu Arduino mega. To akurat płytka deweloperska, która powinna być w stanie sprostać Waszym oczekiwaniom. Wykorzystuje ona dający dość spore możliwości mikrokontroler ATmega2560. Jego kompatybilność stoi na wysokim poziomie, co sam doceniłem.

micko

Posty: 10

 
Trudno przejść obojętnie wobec Arduino mega, ponieważ taka płytka deweloperska nie pojawia się na rynku przesadnie często.

Wygoda, szeroka funkcjonalność i obecność rozmaitych wejść/wyjść, znaczna ilość pamięci FLASH – to wszystko jej zalety :)

Jelle Klassen

Posty: 19

 
Dla mnie http://abc-rc.pl/Arduino to najlepszy sklep z modułami Arduino, z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Przekonacie się o tym na własną rękę, gdy nie będziecie zdecydowanym klientem, a oni poświęcą Wam faktycznie niezmiernie mnóstwo czasu, abyście dopasowali produkt do swoich indywidualnych potrzeb. Szczerze polecam, bo jeszcze będę u nich kupował! :)

deberty56

Posty: 16

 
Sklepów z Arduino znam bardzo wiele, które proponują dość szeroki asortyment, gdy w rachubę wchodzą moduły oraz rozmaite interfejsy umożliwiające komunikację. Wychodzę z założenia, że z pomocą dobrego sklepu jesteście w stanie znacząco rozwinąć swoje umiejętności.

limertus

Posty: 24

 
Żadnym zaskoczeniem nie był dla mnie fakt, że najpopularniejszym modułem jest Adruino UNO. Sam wybierałem go w przeszłości, gdy dopiero raczkowałem w tym temacie. Teraz posiadam nieco większe doświadczenie, więc z chęcią podzielę się swoją wiedzą na forum :)

André22

Posty: 21

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje szansa pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt trudne. Mogę pochwalić środowisko za fakt, iż dostępnych jest bardzo wiele dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

hihihot

Posty: 17

 
Na podstawie Waszych informacji i doświadczeń dokonałem wyboru i zakupiłem odpowiedni wyświetlacz Arduino LCD. Zastanawiałem się wcześniej nad tym, ile powinien mieć kolumn, wierszy, co przekładało się na ilość znaków, które mieścił na ekranie. Dokonałem wyboru wyświetlacza z zielonym podświetleniem, choć miałem do wyboru jeszcze niebieskie :)

Garguł12

Posty: 19

 
Coraz częściej widzę na tym forum pytania o zestaw Arduino, co mnie niezmiernie cieszy, ponieważ także od niego zaczynałem, a teraz jestem już zdecydowanie niezwyklej zaawansowany w ten klocki. Powiem szczerze, że zaczynając nie miałem zielonego pojęcia na ten temat, natomiast jak widać ciężką pracą człowiek jest w stanie rzeczywiście niezmiernie sporo osiągnąć. Bez wahania kupujcie takie zestawy.

filemon66

Posty: 17

 
Widzę, że kilku kolegów na tym forum rozwiało już wątpliwości na temat tego, w jaki sposób dokonać wyboru zestawu Arduino.

Kierowałem się identycznymi kryteriami i to w moim wypadku zdało egzamin. Nie mam pewności czy dacie radę sprostać wyzwaniu, ale mi się udało tylko dzięki determinacji. Wielokrotnie miałem już ochotę zrezygnować z dalszej nauki.

BenK000

Posty: 18